Ahsap Ev

Ahşap Ev Nedir?

Ahşap Evler, Türkiye’de özellikle ormanın bol olduğu Karadeniz bölgesinde uygulanmış, insanları nemden koruyan, uzun süre bakım gerektirmeyen, psikolojik olarak rahatlamasını sağlayan, doğal sağlıklı bir inşaat malzemesidir. Ahşap Ev eski Osmanlı evlerinde de kullanılan bu yapı malzemesi, ya yekpare Ahşap olarak kullanılmış ya da Badadi denilen özel yapı sistemiyle toprak ile birlikte uygulanarak ilk ahşap ve beton karışımı ev sistemi oluşturulmuştur. Farklı ağaç cinslerinden yapılabilen Ahşap Ev çeşitleri uzun ömürlü yapı sistemleridir. Ahşap Ev fırınlanmış ve Emprenye edilmiş Sarı Çam ağacından yapılmılmış bir Ahşap Evin ortalama ömrü 70-120 sene arasındadır.Ömrü belirleyen ağacın kesim şeklinden tutun, ağacın cinsine, Fırınlanma derecesine, Emprenyenin kalitesine göre değişebilir.Ağacın kalitesi çok önemlidir Türkiye’de genelde yurt dışından ithal çam ağacı kullanılır, maalesef Türkiye’de ki ormanlarımızın kesilerek biteceğinden korkulduğundan bizim iklimimize has özellikteki ağaçlarımızı kullanamıyoruz, halbuki iskandinav ülkeleri ve Rusya ekonomilerinin %25’ini ormancılıktan kazanıyorlar. Kütük Ev burada mühim olan profosyonel ormancılık yapabilmek, kesilip yerine fidan dikilmeyen ormanlar elbet tükenir… Ahşap Ev modelleri İthal gelen çamın özellikle bataklık çamı yani lifli çam olması evinizin kalitesi açısından önemlidir. Çünkü lifsiz ağaçlar çatladıklar zaman ayrılarak ahşabın taşıyıcılık niteliğinin bozulmasına neden olabiliyorlar. Ahşap Ev kalitesini etkileyen faktörlerden biri de Ahşap malzemelerin fırınlanmasıdır bunun farklı yöntemleri vardır, Izgara üzerine ahşapların dizilip hava sirkülasyonu ile soğuması yada sıcak bir fırına atılım nem oranının %16-18 e çekilmesi gibi tabi ki sağlıklı olan fırınlanmasıdır.

Kütük Ev Nedir?

YİNE AHŞAP KALİTESİNİ ARTTIRACAK BİR YÖNTEM HAŞERİ VE MANTAR İLAÇLAMASININ YANİ EMPRENYE’NİN DÜZGÜN BİR BİÇİMDE UYGULANMASIDIR, EMPRENYE UYGULAMASININ İKİ YOLU VARDIR, VAKUMLU EPRENYE İLE DALDIRMA EMPRENYE ARALARINDAKİ FARK BİRİ YÜZEYSEL KABUĞA İŞLERKEN, DİĞER UYGULAMADA MANTAR VE HAŞEREYE KARŞI AHŞABI KORUYAN EMPRENYE AHŞABA TAM OLARAK İŞLER GÖRÜNÜŞTE HER FİRMA BUNLARI YAPTIĞINI SÖYLER, FAKAT BU UYGULAMALARI NE ŞEKİLDE VE HANGİ KALİTE MALZEME İLE YAPTIĞINI DİLE GETİRMEZ.  AHŞAP EV ALIRKEN BU DETAYLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR. AHŞAP EV FİYATLARI ÖZELLİKLE FİRMALARDAN AHŞAPA DOĞAL AÇIK RENGİN UYGULANMASINI İSTEYİN, BÖYLELİKLE FİRMA SİZE KALİTESİZ BİR AHŞAP SATAMAZ. KOYUYA BOYA İLE BOYANAN BİR AHŞAP EVLE İLGİLİ AKLINIZA SORU İŞARETLERİ GELEBİLİR NEDEN ACABA AHŞAPIN AYIBINI MI KAPAMAYA ÇALIŞIYORLAR? AHŞAP EVLERDE BOYA ÇOK ÖNEMLİDİR. AHŞAP EV ÇEŞİTLERİ

Ahşap Kütük ev modelleri üstünde önemli derecede durulması gereken bir konu olarak ele alınmalıdır. Dünyada birden fazla kütük ev modelleri vardır. Sizlere başlangıç olarak kütük ev modellerinden İsveç kütük ev modelinden bahsedeceğiz. 

İsveç kütük ev modelinde, kütüklerin alt taraflarının içbükey şeklinde kesimi yapılarak üst üste birleşimler ile gerçekleştirilmiş bir ev tipidir. Kütüklerin bu birleşimleri ile kütük evler hava geçirmezlik özelliği kazanırlar. Bu tip ev modeli oldukça sağlam bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra dış etmenlere karşıda oldukça dayanıklıdır. İsveç kütük ev Fiyatları modeli çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İsveç kütük ev modeli popüler olmasının yanı sıra çok estetik bir görünüm sağlamaktadır.   

İsveç kütük ev modeli yapımında kullanılan kütükler çap ve uzunluk bakımından tamamen aynı özelliklere sahiptir. Oldukça mükemmel bir görünüme sahip olan İsveç kütük ev modeli sayesinde sizlerde evinize bakarken ve içinde yaşarken tarif edilemez bir doygunluğa ulaşacaksınız. 

Birazda çatı sisteminden bahsetmek gerekirse;  çatıyı ister yuvarlak kütükler, ister kare keresteler veya standart makaslardan yaptırmanız mümkündür. Bazı kütük evlerdeki çatı yapımı bu 3 sistemi bir arada kullanarak gerçekleşir. 

İsveç kütük ev yapanlar, diğer kütük modellere oranla sizlere daha olanak sağlamaktadır. Önemli olan kısım ise bu tip ev modeli yaklaşık 12 hafta içerisinde kurulumu bitmektedir.  Ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Gerekli öz veri gösterildiği takdirde iki yüz sene boyunca en ufak bir sıkıntı yaşatmaz.

15 gün gibi kısa bir sürede kendi proje tasarımlarımız içerisinden seçilen modellerimizi teslim edebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Kültürümüzden ve tarihimizden edindiğimiz tecrübe,teknolojiden aldığımız kalite ve hızla artık özlemini çektiğimiz evler size bir telefon kadar yakın.

Ahşap Ev Konusunda Farklı Seçenekler

Ahşap ev son dönemde her yer betonlarla kaplandıkça daha da ön plana çıkmış bulunmaktadır. Ahşap ev özellikle daha sağlıklı ve daha doğal ortamlarda yaşamak isteyenler için ön plana çıkmaktadır.

Bir çok kişi bu konuda pahalı olduğu için seçmiyoruz demesine rağmen, aslında normal Ahşap ev fiyatları göz önünde bulundurulduğunda bazı lokasyonlarda yarısının bile altına gelebilmektedir. Kütük Ev burada önemli olan biraz da sizlerin istemiş olduğunuz düzenlerde Ahşap evlerdir. Bu konuda da şu kadarını söylemek gerekir ki, bu işlemler tamamen sizlerin isteğinize göre yapılmaktadır. Yani tasarımlara tamamen siz karar verirseniz ve tüm işlemler buna göre yapılmaktadır. Böylece tek şey tercihinizi yapmanız ve istediğiniz düzende evinizin yapılmasını beklemek olacaktır.
Ahşap ev
Ahşap Ev Modelleri Konusunda Sınırsız Seçenek

Ahşap ev modelleri ile ilgili olarak bir çok kişinin aklındaki en önemli sorulardan biri de, doğaya zarar verilmesi konusu olmaktadır. Ahşap ev firmamız bu konuda özel olarak üretim yaparken, sizler için her zaman en kaliteli düzeylerde hizmeti sunmayı başarmaktadır. Ahşap ev ancak bu hizmeti sunarken, firmamıza, kesilen kalaslar için özel bir ihtimam gösterirken, tamamen miyadını doldurmuş olan ağaçlar kesilerek bu şekilde sizlere doğayla iç içe yaşama fırsatını sunarken, doğa katliamının da önüne geçmiş bulunmaktadır.

İstediğiniz zaman dilerseniz tek katlı olarak dilerseniz çok katlı olarak tamamen sizlerin isteğiniz doğrultusunda üretilmiş olan tasarımlara göre, sizlere sunulan evler, en kısa sürede sizlere verilmiş olan termin tarihinde sizlere teslim edilmektedir.
Ahşap Ev
Ahşap Ev Fiyatları Yüksek Midir?

Bir çok filmde izlemişizdir ahşap evleri. Hepimizin içi gitmiştir ancak, fiyatları yüksek olduğu için yaptırmak ve böyle bir huzurlu ortamda yaşamak zor olmaktadır. Ahşap ev fiyatları aslında o kadar da yüksek değildir. Aslında her şeyin ötesinde, istediğiniz sistemler sunulurken, sizler için en uygun fiyatlar firmamız tarafından sunulurken, burada normal dairelerden çok daha uygun fiyatlar sizlerle buluşturulmaktadır. Evler çok kaliteli ve doğayla uyumlu olarak hazırlanırken, sizler de oksijen sirkülasyonunun çok olduğu ve doğal evinizde yaşarken, çok daha mutlu bir hayat süreceksiniz. Unutmayın ki, sağlık ve mutluluk da başarıyı getirecektir.

ahşap ev, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev modelleri, ahşap ev fiyatları, ahşap ev firmaları, ahşap evler.
AHŞAP EV FİRMALARI

Ahşap ev oluşumunda doğal ve organik olmasının sunduğu avantajlar sağlık açısından yüksek olmasına karşın, hiçbir özelliğinin standart olmaması nedeniyle sağlamlılık açısından farklılık taşımaktadır. Ahşap malzemenin çok iyi seçilmesi ve çok iyi işlenmesi dışında kusursuz bir işçilikle montajının yapılması gerekmektedir. Ahşap evler, sahip oldukları statik özelliklerinden dolayı, yatay/dikey ve diyagon etkilerine maruz kalmaktadır. Kütük Ev firmamız geçmiş tecrübelerini teknolojiye paralel olarak ele alıp, modern donanımlarıyla istenilen işçiliğin kusursuzluk taşımasını sağlamaktadır.

 Yapının tesis edileceği yere ve yapının özelliğine göre ahşabın işlenmesini ve korunmasını sağlayan firmamız, müşteri emeğinin ve çalışanlarımızın emeğinin memnuniyete odaklı projelerde seçim, işleme, koruma ve titizlik oluşturarak elde edilmesini sağlamaktadır. Ahşap ev, kütük ev, bungalov, ahşap kamelya, ahşap merdiven dışında lambiri çatı duvar gibi alanların kaplanmasında müşterilerimize, maksimum kalite ve minimum ahşap ev fiyatları sunan firmamız, ahşabın çürümesini önleyen ve ömrünü uzun kılan emrenye ve fırınlanma unsurlarını özveriyle işçiliğine yansıtmaktadır.

 Ahşap ev firmaları arasında kalite farkını, öncelikle kaliteli düşünce kapsamında ele alan firmamız, belli ihtiyaçlar ve bütçelere uygun Kütük Ev ahşap konut projelerinin, tasarımdan üretimine kadar hızlı çözümleri sunarak kısa sürede müşterilerine teslim etmektedir. Dünyanın her yerine sağlık ve huzurla yaşanacak ahşap yapıları üreten firmamız, tasarımdan doğru ürüne kadar zor sürece modern çözümleri kaliteli bir şekilde hayata geçirmektedir. 

Ahşap Ev Faydaları

Ahşap evler, aslında ahşap olan evlerdir. Her kütük ev bir ahşap ev desek yanlış olmaz. Fakat her ahşap ev kütük ev değildir. Kütük evlerin yapımında kütükler kullanılmaktadır.Bu özelliği ile kütük evler, ahşap evlerden ayrılmaktadır.Kütük evlerin inşasında kullanılacak olan kütükler, ağaç tomruklarından elde edilir.Bu kütüklerin elde edilmesi ve kullanılır hale getirilmesi oldukça zordur. Kütük, kullanılabilir hale gelinceye kadar birçok işlemden geçmektedir.

Kütük evler, Rusya, Avrupa, Kuzey Amerika ve İskandinav ülkelerinde sıkça kullanılmaktadır.Estetik görüntüsünün dışında, birçok avantaja sahip olan kütük evlerin kullanımı gittikçe artmaktadır.Kütük evler sıcak, ılıman yada zorlu iklim şartlarına karşı dayanıklıdır.Her ilkim şartına uyum sağlayacak ağaç kütükleri vardır.Bu bakımdan, dilediğiniz bir yerde istediğiniz gibi bir kütük ev yaptırabilirsiniz.

Yukarıda, ağaç kütüklerinin kullanılabilir hale gelmeleri için çeşitli işlemlerden geçtiğini söylemiştim.Şimdi kısaca bu işlemlerden biraz bahsetmek istiyorum. Kütük evlerde kullanılacak olan kütükler, torna ve tesviye işlemlerinden geçmektedir.Torna ve tesviye işlemi sonucunda kütük evlerde kullanılacak olan kütükler daha pürüzsüz bir hal alırlar. Kütük evler oldukça dayanıklı evlerdir. Kütük evlerin bakımları, periyodik bir şekilde yapıldığı taktirde, sağlamlıklarından hiç bir şey kaybetmezler.200 sene geçse dahi, dayanıklılık konusunda sorun çıkartmazlar.Estetik bir güzelliğe sahip olmaları dışında, kütük evler sağlıklıdır, dayanıklıdır. Kütük evler her iklime karşı uyumludur.Nemli ortamlarda rutubet tutmazlar.Sıcaklık değişmelerinden etkilenmezler.Kütük evlerin izolasyonu da oldukça iyidir.Isı yalıtımı iyi olduğu için, dışarıda ki soğuğu yada sıcağı içeri geçirmezler.Kütük ev sayesinde yazları serin, kışları sıcak bir ortamda vakit geçirirsiniz.Bugün betonarme evlerin izolasyonu oldukça pahalıdır.

Beton yapılar, geç ısınıp geç soğudukları için, yazın daha sıcak kışın daha soğuk olurlar.Isınma için çok fazla para harcarsınız.Kütük evlerde ise bu tarz sorunlar yaşamazsınız.Kütük evlerde kullanılan kütükler, basit kütükler değildir.Birçok işlemden geçmektedir.Zehir havuzu, fırınlanma bunlardan sadece birkaçıdır.Bu sebeple çok sağlamdırlar.Kütük evler bu kadar sağlam oldukları için depreme de dayanıklıdırlar.Kendi bünyelerinde, esnekliğe sahip oldukları için, deprem anında, beton evler gibi çatlayıp çökmezler.Kütük evlerde kullanılan kütükler fırınlanma işlemi sayesinde, daha sağlam olurlar.Kütük evler aynı zamanda nefes alan yapılardır.Kütük evlerin faydalarını bir sonraki makalemde daha detaylı bir şekilde anlatacağım.

Kütük evlerde olan kütükler, kullanılabilir hale gelmek için hangi işlemlerden geçerler? Değerli ziyaretçilerim, öncelikle kütük ev yapımında kullanılacak kütük seçiminde, ağaçların yapıları çok önemlidir. Çatlak olmayan ağaçlar özenle seçilirler.Bu ağaçlardan elde edilen kütükler, zehir havuzlarında uzunca bir süre bekletilmektedir.Sizlere biraz bu zehir havuzlarından bahsetmek istiyorum.Kütüklerin üzerinde yada içlerinde, gözümüzle göremediğimiz mikroorganizmalar olabilir.Bu mikroplar zamanla kütüğümüze zarar verir.Zehir havuzları sayesinde, bu organizmalar ölür.Kütük evlerin yapımında kullanılacak olan bu kütükler, uzun süre bu havuzlarda bekletildikleri için, bu ilacı yapılarına hapsederler.Bu sayede kütükler, ileride haşere saldırılarına karşı direnç kazanmış olacaklardır.Bu tarz kütüklere, haşereler yani böcekler asla yaklaşamaz.Kütük evler bu bu sebepten dolayı sağlıklıdır.Kütüklerin geçtiği bir diğer işlem fırınlanma işlemidir.Fırınlanma işleminde kütükler, yüksek ısılara maruz kalırlar.Fırınlanma kütüklere sağlamlılık kazandırmaktadır.bunun dışında, daha önce zehir havuzlarında bekletilmiş olan kütükler, çok fazla nemlidir.Fırınlanma işlemi kütüklerin içindeki fazla nemi almaktadır.Doğal halde kütüklerin kendi kendilerine kuruması uzun zaman ister.Bunlar dışında birçok ekstra işlemden geçen kütükler, sağlıklı ve güvenli bir kütük ev yapmak için yeterli kaliteye sahiptir.Kütük ev yapımında kullanacağımız kütükler yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı çok önemlidir.Kaliteli malzeme ile yapılan evler kaliteli olur.Bu mantık çerçevesinde, kütük ev inşasında en iyi kütükleri kullanmaya gayret ediyoruz.

Kütük ev inşasında kullanılan kütükler, boyama yada vernik atma gibi işlemlerden geçmezler.Kütüklerde sadece “stain” maddesi kullanılır.”Stain” denen bu madde, güneş ışınlarının yansımasına sebep olur.Bu sayede kütükler güneş ışınlarını içlerine almadıkları için, sağlam kalırlar, çatlamazlar.Bu madde kütüğü koruyan bir maddedir.

Peki kütük evleri oluşturmak için kütükler nasıl birleştirilir? Buda çok fazla merak edilen bir konudur. Kütük evler, erkekli ve dişili kütüklerin birbirine geçmesiyle oluşturulur.Burada erkek ve dişiden kasıt, kütük uçlarının kesilme şeklidir. Kütükleri birleştirmek için birçok yöntem vardır.Kütükler çelik vidalarla yada zıvanalı ve lambalı olarak birleştirilebilir.

 Kütük evler sağlık, estetiklik ve güvenlik açısından tüm isteklerimizi karşılayabilir.Bu sebeple Avrupa ve Amerika’nın birçok ülkesinde sık olarak kullanılmaktadırlar.Sağlık sizin için önemliyse, bunun dışında estetiklik ve sağlamlığa önem veriyorsanız, kütük evlerde yaşamalısınız. kütük ev, kütük ev fiyatları, kütük ev fiyatları 2014, kütük ev modelleri, kütük ev yapımı, kütük villa, kütük villa fiyatları, kütük villa fiyatları 2014, kütük villa modelleri, kütük villa yapımı, prefabrik kütük ev fiyatları, prefabrik kütük villa fiyatları

Ahşap Ev Fiyatları

Yıllardan beri beton duvarlar arasında sıkışıp kalmak insanın ruhunu karartırken, imkân bulduğumuz anında kendimizi dış ortamlara atmak ve doğal güzelliklerden yararlanmak hepimizin ortak isteği olmuştur. Son dönemlerde özellikle açık alanlarda ahşap ev isteği tüm insanların ortak noktada buluşmasına yardımcı olurken, gerçekten de insanı ferahlatan ve kapalı mekânda dahi hava almasına katkı sağlayan bir yöntem olarak karşımıza çıkmıştır.

 

Ahşap yapı konuda insanların kafasına takılan en önemli sorunların başında ise ahşap ev fiyatları gelirken aslında imkânlarını zorlayan herkesin bu konuda kendi adına bir şeyler yaptırabileceğini söylemek mümkün olacaktır. Özellikle insanlar doğa ile baş başa kalmak ve biraz da huzur ortamı bulabilmek için imkânları zorlayıp küçük bir arsa alırken, arsa üzerine dikilecek bir ev çoğu insanın hayalini süsleyen bir durum olmuştur. Bu konuda girişimde bulunmadan önce insanların prefabrik ahşap ev fiyatları konusundaki araştırmaları onlara bu konuda doğru ve detaylı bilgi verirken, alacakları cevap ile birlikte kendilerine en uygun olan ev fiyatları yaptırmak istedikleri evin de belirlenmesine neden olacaktır.

 

Oldukça prefabrik güzel ve otantik bir hava sunan bununla birlikte doğa ile baş başa kalmanıza katkıda bulunan ahşaptan yapılan evlerin, gerçekten de özellikle yaz gününde yaşanacak mekânlar olduğu net bir şekilde görülmüştür. Küçük bir bahçe ve bununla uğraş içinde olmak bile insanlar için çok özel bir etkinlik haline gelirken, bu sayede doğa ile baş başa kalmak ve keyifli zamanlar geçirmek de yine insanlar için özel etkinlikleri arasında yer almıştır. Size bu konuda, www.ekerahsap.com yardımcı olacaktır.

 

ahşap ev, ahşap ev fiyatları, ahşap ev modelleri, ahşap ev resimleri, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev örnekleri,  ahşap ev, ahşap ev fiyatları, ahşap ev modelleri, ahşap ev resimleri, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev örnekleri,  ahşap ev, ahşap ev fiyatları, ahşap ev modelleri, ahşap ev resimleri, ahşap ev çeşitleri, ahşap ev örnekleri,