Ovaakça Merkez Mh. Kanuni Cad. Deliorman Sk. No:14 BURSA ,

0 534 305 82 44
info@ekerahsap.com

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

KÜTÜK EV MODELLERİ

 

KÜTÜK EV SATIN ALMAK VE YAŞAMINI BU EVDE SÜRDÜRMEK İSTEYENLERİN SAYISI GÜNDEN GÜNE ARTIYOR.


Türkiye’de henüz pek yaygın olmasalar da, kütük evler duyup görenlerin hayallerini süslüyor. Kütük ev satın almak ve yaşamını bu evde sürdürmek isteyenlerin sayısı günden güne artıyor.

Kütük ev, en basit tabirle Kütük evdir. Kütük ev fiyatları yapımında kereste halinde bulunan, doğranmamış ağaç kütükleri kullanılır. Bu şekilde modern, konforlu Kütük Ev villalardan kulübelere kadar çeşitli yapılar yapılabilir.
Kütük evlerin yapımında kullanılan kütükler ön işlemlerden geçirilmiş (torna,tesviye), eşit boyutlarda hazırlanmış düzgün kütükler olabileceği gibi elle kabukları soyularak hazırlanmış doğal görünümlü kütükler de olabilir.Tercihlere göre değişebilir.

Kütük evler yüzlerce yıldır İskandinavya, Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır. 1700'lü yılların başlarında Kuzey Amerika’ya yerleşen İskandinavyalı göçmenler, diğer göçmenler ve yerli Amerikalılar tarafından da kısa sürede benimsenen bu teknolojiyi Amerika’ya da getirmişlerdir.

Kütükler uçları birbirine geçecek şekilde hazırlanarak , lambalı ve zıvanalı olarak monte edilebilir. Bir başka yöntem de kütüklerin çelik vidalar ve sabitleyici bir çelik taşıyıcı pinlerle birbirine sıkıca monte edilebilmektedir. olanak verdiğinden işlenmiş ve önceden hazırlanmış kütükleri tercih eder.

Kütük ev modelleri bunun bir nedeni de işlenmemiş kütüklerin nem oranıdır. Önceden fırınlanıp hazırlanmamış yaş kütükler kurudukça yapıda deformasyonlara ve çatlaklara neden olur. Kütükleri doğal yoldan da kurutmak mümkün. Ancak bu hem aylar sürer, hem de kurutmaya uygun şartlardaki ve nem oranındaki depolama alanı bulmanın zorluğu açısından pek zorlukları vardır.Uygun koşullarda fırınlanmış kütüklerin sağlamlığı artar ve çatlamaz.

 

  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-1
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-2
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-3
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-4
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-5
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-6
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-7
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-8
  • ktk-ev.www.ekerahsap.com-9

 

Kütük Ev Sağlıklı Ve Uzun Ömürlü 

Sizlere her şeyden önce bildirmeliyiz ki, Kütük ev konusunda yıllardır hizmet veren firmamız önceliğini her zaman doğaya vermekte ve doğaya saygılı yaklaşmaktadır. Bu yüzden her evin yapımı için çalışırken, öncelikle doğada özel bir çalışma yaparak ömrünün sonuna gelmiş olan ağaçlar tercih edilmektedir. Bundan sonra üretim gerçekleştirmektedir. 

Sizlerin yapacağınız ise, bu güçlendirilmiş ağaçlar vasıtasıyla yapılmış olan güzel evlerin keyfini sürmek olacaktır. Sizler için her zaman en iyisini ve en güzelini üretmek için çalışan firmamızdan, Kütük evler ile ilgili olarak en farklı ve en güzel seçeneklere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. 

Kütük Ev Modelleri Hakkında Çok Fazla Seçenek Sunuyoruz 

Kütük ev modelleri tek bir model ve standart modeller üzerine çalışılmayan aksine, sizler için farklı düzenlerde ürünler sunulan bir sistematik olarak son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir.

Betonarme yapıların artması dolayısıyla insanların daha sağlıklı ve daha güzel yerlerde yaşamak istemesi sebebiyle tekrar ön plana çıkmayı başaran Kütük evler ile ilgili olarak insanların bu kadar fazla tercih etmesi sebeplerinin başında, aslında oksijen sirkülasyonunu sağlaması gelmektedir. İnsan sağlıklı olduğu yerde mutlu olur, mutlu olduğu yerde huzur ve başarı da peşinden gelir. Unutmamak gerekir ki, her zaman başarı için öncelik mutlu olmaktır. Bu yüzden sizler de istediğiniz modellere uygun tasarımlara göre, dilerseniz tek katlı dilerseniz çok katlı olarak Kütük evlerden istediğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.

Kütük Ev Fiyatları Konusunda Çok Uygun Fiyatlar 

Bu kadar büyük avantajlarının yanı sıra, normal betonarmeye göre, çok daha uzun ömürlü ve çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. Kütük ev fiyatları ile ilgili olarak ayrıca bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de normal bir 2+1 evden çok daha uygun fiyata denk gelen seçenekler olmasıdır. Kısacası hem daha uzun hem daha kaliteli hem daha sağlıklı hem de daha uygun fiyatlı seçeneklerle firmamız sizlere sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Siz de hemen müşteri hizmetlerimizle temasa geçerek geniş tasarım ekibimizden istediğiniz gibi desteği alarak, Kütük evlerinizi kendi dilediğiniz gibi dizayn ettirebilir ve daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

 1 – Öncelikle görüştüğümüz şirketin profili hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Firmanın ya da temsil ettiği firmanın bu işi uzun yıllardır yapıyor olması önemli. Çünkü bu, firmanın müşterilerine verdiği ve vereceği teknik hizmetin kalitesinin göstergesi olacaktır.

2 – İkinci adım olarak satış kontratının şartları hakkında bilgi almalısınız. İlk olarak müşteriye verilen sözlü garanti ve vaatlerin kontratta yazılı olup olmadığını araştırmalısınız. Ayrıca ödeyeceğiniz para karşılığında firmanın size hangi malzemeleri ve hizmetleri vereceğini iyice anlamanız gerekli.

3 – Temel malzeme paketinde, bu malzemelerle sağlanan hizmetleri ve fiyatlarını gösteren detaylı bir listenin mevcut olması gerekli.

4 – Firma tarafından sağlanan malzemelerin kalitesi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

5 – Tabii ki bir kütük evde en önemli malzeme kütüklerdir. Kullanılan ağaç cinsleri, kesimlerinin nasıl gerçekleştirildiği (hazır kesim olup olmadığı, üzerinde tesisat ve çiviler için delikler bulunup bulunmadığı gibi), seçilen ağaç cinsinin özellikleri (çürümeye dayanıklılık, izolasyon, v.b.), en önemlisi de seçilen cinsle diğer cinsler arasında fiyat farkı olup olmadığı hakkında firma tarafından bilgilendirilmelisiniz.

6 – Kütüğün seçiinden sonra bilgi sahibi olmanız gerektiğine inandığımız bir diğer konu, kütüklerin teslimat öncesinde ve sonrasındaki durumu. Kütüklerin kurutulup kurutulmadığı da önemli bir konu. Çünkü bilindiği gibi nem oranı Kütük malzemeler için çok önemli.

7 – Temin edilen temel malzeme paketi ve ekstra malzemeler paketi için birim fiyatlandırılması sunulması “elzem” bir konu. Bu paketlerin neleri kapsadığı ve birim fiyatlarının neler olduğu yapının maliyetini etkileyen önemli faktörlerden.

8 – Malzemelerin nakliyesinin nasıl gerçekleştirildiği, bunun müşteriye ne zaman bildirileceği, malzemenin ne kadar sürede boşaltılacağı ve en önemlisi de nakliyat bedelinin ne olacağı hakkında net bilgiler edinmelisiniz.

9 – Yapılan bina, imal edildiği ülkenin inşaat kodlarına uygun olmalı. Üretici firmanın milli bina kodlarından birini alması gerekiyor.

10 – Üretici firmanın özelliklerinden söz etmeye başlamışken firmanın sunduğu garanti programına da değinmekte fayda var. Tam olarak ne garanti verildiği ve neyin garanti altına alındığı hakkında size doğru ve güvenilir bilgilerin verilmesi gerekiyor.

11 – Üretici firma müşteriyi bilgilendirmek amacıyla inşaat el kitabı ve video gösterimi sunabilecek durumda olmalı. Tabii ki bunların mişteriye yardımcı nitelikte olması ve hiçbir ücrete tabi tutulmadan sunulması gerekiyor.

12 – Firma müşteriye inşaat sırasında teknik yardım sağlıyor mu? Sağlıyorsa bu sözleşmede belirtilmiş mi, teknik yardım sağlayacak kişilerin deneyimleri nedir, bu kişiler inşaat sırasında hangi işlerle uğraşacaklar gibi soruların cevaplarını firmadan alabilmelisiniz.

13 – Firmanın finansman konusunda yardımcı olabilmesi de tabii ki sizin için bir avantajdır. Firmanın bir finans yardım programı olabilir ya da finansman kaynağı bulmanıza yardım edebilir.

14 – Tüm bunlardan sonra sahip olmak istediğiniz evin inşaat ve teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmalısınız. Bir kütük evde sızdırmalık açısından kütük birleşim sistemi önemli bir rol üstlenir. Firma, bunu işlevsel olarak nasıl tasarladığını, diğer firmalarla karşılaştırma ölçütlerini, hava ve su sızıntısı için nasıl önlemler aldığını size açıklamaları.

15 – Son olarak da firmanın size sunduğu tasarım hizmetinin özgün olup olmamasında üstünde durmanız gereken konulardan. Böylece tümüyle size ait olduğunu hissedeceğiniz bir eve sahip olacaksınız.

Kütük Ev Kütük Ev Kütük Ev

KÜTÜK EV

Mimari sanatının en eski örneklerinden olan Kütük ev yöntemi günümüzde eskisi kadar yaygın olarak kullanılmamaktadır. Kütük evler Osmanlı döneminde daha çok kullanılmıştır ve en önemli, en güzel örneklerini bu dönemde vermişlerdir. Bu evlerin kullanımında geniş alanların üzerinde olması ön plandan dadır. Günümüzde ki gibi dar alanlarda çok katlı binalar şeklinde değildir. Bu tarz yapılarda en önemli konu sadelik ve doğa ile iç içe olmasıdır.
 Günümüzde ki en yaygın olarak kullanılan yapı şekli betonarme binalardır. Kütük evler ve betonarme evler arasında dayanıklılık ve yaşam kalitesi olarak birçok fark bulunmaktadır. Bir doğa olayı olan deprem faciası gerçekleştiği zaman Kütük evler sallanmalara karşı gereken esneklik kabiliyeti ve dayanıklılığı gösterebilirken betonarme evlerde esneklik özelliği bulunmadığı için çatlaklara, kırılmalara ve yıkıma yol açan durumlar meydana gelmektedir. Kütük evlerin iç kısımları yaz aylarında serin kış aylarında ise ılıktır bu durum da onlara diğer yapı tarzlarına göre avantaj sağlamaktadır.

 İnsanların zevkleri ve maddi imkânlarına göre birden çok Kütük ev modelleri bulunmaktadır. Bu evler tek katlı ya da birden çok katlı olabilir. Evlerin planı genel olarak aynı olmak ile birlikte daha çok kullanılan Kütük malzemeler ve evin büyüklüğü küçüklüğü gibi durumlar değişiklik gösterebilir. Evlerin bulunduğu arazinin durumu da güzellik ve evin manzarası gibi özel durumlar açısından oldukça önemlidir. Kütük evler yaşam alanı olarak kullanılabileceği gibi bağda bahçede keyif almak piknik yapmak gibi amaçlı olarakta kullanılabilir.
 Bu gibi Kütük yapıların güzellik ve ilgi çekici özellikleri bulunduğu gibi belirli bir de maliyetleri vardır. Kullanılan malzemeye kişinin zevklerine isteklerine maddi durumuna ve yapının büyüklüğüne göre Kütük ev fiyatları da değişiklik göstermektedir. Her kesimden insana hitap edecek maliyetler ortaya çıkartılabilir. İnsanlar Kütük evlerini tasarlatıp evlerini bu işin ustalarına yaptırabileceği gibi evin tasarımından planına işçiliğine kadar her alanda kendi kendilerine de yapmak isteyebilirler bu da maliyeti etkileyen başka bir unsurdur. Kişisel zevk ve isteklerine göre insanların kendi evlerini kendilerinin yapması büyük bir uğraş gerektirdiği gibi aynı zamanda eğlenceli de olacaktır.

 

kütük ev, kütük ev fiyatları, kütük ev fiyatları, kütük ev modelleri, kütük ev yapımı, kütük villa, kütük villa fiyatları, kütük villa fiyatları, kütük villa modelleri, kütük villa yapımı, prefabrik kütük ev fiyatları, prefabrik kütük villa fiyatları

Ahsap Ev

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

AHŞAP EV

Ktk Ev

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

KÜTÜK EV

Ahsap Kamelya

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır.

AHŞAP PERGOLE

Ahsap Merdiven

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

AHŞAP MERDİVEN

Ahsap Lambiri

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan

AHŞAP LAMBİRİ

Ahsap Kamelya

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

AHŞAP KAMELYA

Ahşap Ev, Kütük Ev, Ahşap Ev Modelleri, Ahşap Ev Fiyatları,