Ovaakça Merkez Mh. Kanuni Cad. Deliorman Sk. No:14 BURSA ,

0 534 305 82 44
info@ekerahsap.com

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

REFERANSLARIMIZ

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

AHŞAP PERGOLE FİYATLARI ÇEŞİTLERİ MODELLERİ


AHŞAP PERGOLE TÜRÜ VE ÖZELLİKLERİ


Ürünlerimizde 1. Sınıf Rus Çamı kullanılmaktadır. Ağaçlarımızın mümkün olduğunca budaksız olmasına dikkat ediyoruz. Rus Çamı Rusya’nın Sibirya bölgesinin ağacıdır. Yumuşak, iyi işlenebilir olmasından dolayı en çok talep gören çam çeşitlerindendir. Ülkemizde iç – dış doğrama, lambri, kamelya, pergola ve merdiven imalatı gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır Ahşap pergole firmaları

Kaplama ve Özellikleri

Pergolelerimizin üstüne isteğinize göre Kiremit Kaplama veya Bardolin Döşeme (Serme Bardolin – Yaprak Bardolin) yapmaktayız. Kiremit uygulamasının altına öncelikle ısı yalıtımı yapmaktayız.

Boya ve Özellikleri

Ürünlerimizde En kaliteli boya kullanmaktayız. Dış hava koşullarına ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı nefes alan uzun ömürlü bir boyadır. Ayrıca Solvent bazlı olup 12 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Hickson Decor, Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı mükemmel koruyucu! ahşap pergole

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

 

 • ahsap-pergola-www.ekerahsap-1
 • ahsap-pergola-www.ekerahsap-1
 • ahsap-pergola-www.ekerahsap-2
 • ahsap-pergola-www.ekerahsap-3
 • ahsap-pergola-www.ekerahsap-4

Ahşap Pergola

Ahşap Pergolalar dış mekanlarımız için üretilen yapılardır.

Bahçe düzenlemelerimizde veya teraslarımızda değişik amaçlarla kullanılmak için yapılan ahşap yapılardır.

Ahşap pergolaların özelliği elemanlarının ahşap malzemelerden yapılmasıdır.

Pergolalar büyüklüğüne göre dikey taşıyıcıların boyutları belirlenmektedir,bununla beraber genelde 10×10 veya

15×15 cm kesitli ahşaplardan faydalanılır.

Pergolalari oluşturan elemanlar zıvanalı, kertme ve özel metal ayak bağlantılarla birbirine bağlanır.

Pergolaların üzeri genelde çatı ile değil sarmaşık, asma özellikli değişik bitkiler yada bez kumaş ile

kapatılır veya açık bırakılır.

Pergolalara genelde yaygın olarak pergola,pergole,pergula,pergule adı verilmektedir.

Pergola İtalyanca bir kelimedir.

Günümüzde pergolalarTerasa veya büyük balkonlara da yapılmaktadır.

PERGOLA AKSESUARLARI

Pergolalarımızın altında kullanabileceğimiz ürünlerin başında oturak,sedir ve masalar gelmektedir.

Masa imalatımızda kare,dikdörtgen kullanılmaktadır.

Bu ürünlerimizde kullandığımız bütün malzemeler emprenyeli ithal çam malzemelerdir.

NEDEN İTHAL MALZEME

Ülkemizde yetişen çam ağaçlarında yapısı itabiriyle ağacın iç kısımlarında yapışkan sıvı veya sakız bulunmaktadır.

Bu madde daha sonra kamelyalarımızda veya başka ürünlerimizde elimize veya üzerimize yapışmaktadır.

Ama ithal malzemeler ,bu malzemeler genellikle RUSYA bölgesinden SİBİRYA VE UKRAYNA dan gelmektedir bu bölgelerden gelen ağaçlar soğuk iklimde yetiştiği için içinde bu sıvıyı barındırmaz ve bu sayede daha kaliteli ürünler imal edilir.

PERGOLALARIN BAKIMI

Pergolaların bakımı rengine üzerindeki boyasına ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir.

Emprenye edilmiş malzemelerden imal edilmiş pergola larda çürümeme için boya işlemine gerek duyulmaz ve bakım gerektirmez.

Çünkü bu kamelyalar kolay kolay çürümeyecek ve kurtlanmayacaktır,fakat bir süre sonra rengi solarak kurumuş yaprak rengini alacaktır.

Fakat görsellik açısından pergolalarımızı boya veya vernikle daha güzel gösterebiliriz.

 

Koruma ve Bakım Önerileri

Pergolenizin uzun ömürlü ve bakımlı olması için her 4 senede 1 boyatmanızı tavsiye ederiz. Boya olarak Timberland veya Hickson Dekor kullanabilirsiniz Ahşap pergole çeşitleri

Yapım Süresi ve Teslimat

100 M2 Pergole Teslimat süresi yaklaşık 15 iş günüdür. (İşe başlangıç tarihinden itibaren) ahşap pergole fiyatları

PERGOLE NEDİR ?

Pergole, Dünyada çok kullanılan, ülkemizde ise son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan gelişmiş bir tente sistemidir. Ancak normal tenteler ile kıyaslamamız çok yanlış olur çünkü; Uzaktan kumandalı olması, otomatik açılıp kapanması ve ayaklı olması gibi birçok artısı vardır.

Bu yazımızda sizlere, Bursa üzerinden Türkiye'ye pergole hizmeti veren büyük bir firmayı tanıtacağım.

Firmamımızın adı Ahşap Pergole. Bursa üzerinden tüm Türkiye'ye pergole hizmeti vermektedirler.

Pergole bildiğiniz üzere, tente sistemidir. Tabii normal tentelerden farklıdır.
Pergolenin ne olduğunu anlatmayacağım çünkü aşağıdaki linke tıklayarak, kendi blogumuzda anlattığımız bir konuya gidebilirsiniz.

Pergole Nedir diye soracak olanlar lütfen tıklasınlar.

Ahşap Pergole, Dünyada çok kullanılan, ülkemizde ise son yıllarda sıkça kullanılmaya başlayan gelişmiş bir tente sistemidir. Ancak normal tenteler ile kıyaslamamız çok yanlış olur çünkü; Uzaktan kumandalı olması, otomatik açılıp kapanması ve ayaklı olması gibi birçok artısı vardır.
Pergole dediğimiz aslında, açılır tavan sistemi olarakta adlandırılabilir. İnternetten bulabildiğim en güzel
pergole modellerini sizler ile paylaşıyorum. Aralarında Ev ve İş yerlerinizde kullanabileceğiniz modeller mevcut. Buyrun:
Pergole mevsimi, kış aylarının bitmesi ve ilkbahar aylarına girilmesiyle birlikte açılır. Bu aylarda pergole sistemini kurdurup, yaz aylarında sıkça kullanacağınız bu sistemi uygulamaya geçirebilirsiniz.

Ahşap Pergole Fiyatları, daha öncede söylediğimiz gibi sizi güneşten ve yağmurdan korur ve şık bir görünüm kazandırır. Tente sisteminin bir gelişmiş modeli olan ahşap pergole, son zamanlar ülkemizde çok sık kullanılmaya başlamıştır.

Motorlu Pergole

Motorlu pergole, kendinden tay sistemi olan ve uzaktan kumanda ile hareket edebilen bir tente sistemidir.

Bu gibi pergole sistemleri, genellikle çok lüks olan restaurantlar veya avm lerde bulunur. ancak günümüzde kullanımı o kadar çok artmıştır ki; hemen hemen heryerde bu güzel pergole sistemini görebilmekteyiz...

Motorlu pergole yağmurlu ve çok güneşli günlerde imdadınıza yetişecek olan ilk ekipmanınızdır. Eğer halen pergole sahibi değilseniz, mutlaka kendinize birtane pergole edinmelisiniz..

 

AHŞAP DÜNYASI

 

Sizde betonlardan, taş duvarlardan, bloklardan bunaldıysanız eğer bu yazımızı okumalısınız. Bugün ahşap dünyasında bir yolculuğa çıkacağız. Ahşap ile ilgili temel bilgiler, kullanım alanları, koruma yöntemleri, çeşitleri ve en çok kullanılan yönüyle ahşap pergole hakkında bilgiler aktaracağım.

Ahşap ürünlerin en belirgin ve dikkat çekçi özelliği doğal ve sağlıklı olmasıdır. Ahşaplar karbondioksiti depo ettiği için bizlere canlı bitkiler gibi hizmet vermeye devam etmektedir. Dünya üzerinde kullanılan en eski yapı malzemesi olan ahşabın işlenmesi de özel bir uzmanlık alanına sahiptir. Çünkü ortalama 7 yılda bir bakım yapılan ahşap yapı yüzyıllarca yaşayabilmektedir. Eski köşklerin ve yalıların hala ayakta olduğunu görmekte bu bilgiyi doğrulamaktadır.

 

Tahmin edilenin aksine ahşap yapılar çeliğe ve betona oranla daha fazla taşıyıcı güce sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Doğal afetler ve depreme karşı dayanıklılığından ötürü Japonya, Amerika, Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde ahşap yapılar betona göre çok daha fazla kullanım alanına sahiptir.

 

Ahşap ev bir canlı gibi nefes alır, havada bulunan elektrik dengesini sağlar, sıcaklığı korur nemi dengeler. Kısaca faydaları saymakla bitmez. Bu kadar faydasına ve özelliğine rağmen maliyeti de beton, çelik yapılara göre düşüktür. Türkiye’de kullanım alanının sıklığından dolayı özellikle ahşap pergole üzerinde duracağım.

 

Ahşap pergole bahçelerde, balkon ve teraslarda hem koruma hem de estetik bir görüntü sağlamaktadır. Bodrum pergole, burma pergole, kamelya, motorlu pergole gibi çeşitlere sahiptir. Yapım malzemesinde kullanılan ağaca göre de çeşitlilik göstermektedir. Çam, sedir, köknar, ladin gibi ağaçlar ahşap yapılarda hammadde olarak kullanılmaktadır. Ahşap pergole fiyatları kullanılan hammadde, boyut, estetik görünüm ve metrekareye göre değişiklik sağlamaktadır. Metrekare fiyatı ortalama 200 TL’den başlamaktadır.

 

Peki, ahşap yapımızı etkileyen etmenler nelerdir ve ahşap yapımızı nasıl korumalıyız? Ahşap yapıların bozulma nedenleri; bakteriler, mantarlar, böcekler ve termitlerdir. Bu başlıklara kısaca değinelim. Bakteriler ahşap yapısında tahribat oluşturmaz ancak yüzeyde lekelerin oluşmasına neden olur. Ayrıca ön koruma ve boya malzemesinin kurumasını geciktirir.

 

Mantarlar ahşabın çürümesine neden olur ve ülkemizde sıklıkla rastlanmaktadır. Mantarlar nemli ve bakımsız ahşapları tercih eder. Mantarlar genel olarak hızlı ürerler. Ve bulundukları alanları çürüterek tahribe ve çökmelere sebep olurlar. Ahşap pergole çeşitleri; kuru çürüklük mantarları, kiler mantarları, beyaz delikli mantarlar ve beyaz çürüklük mantarlarıdır. Ve çeşitlerine göre tahrip oranı ve üreme sayıları değişebilmektedir.

 

Böcekler ahşabı kemirerek delikler oluştururlar ve bu deliklere yumurtalarını bırakırlar. Bu yumurtalar 2 çatlayarak yeni böceklerin ortaya çıkmasına ve tahrip alanının genişlemesine neden olmaktadır. Böcek çeşitleri; mobilya böceği, ölüm saati böceği, ev teke böceği ve odun oyan bitlerdir. Yine mantarlar gibi çeşitlerine göre tahrip oranı ve üreme sayıları değişmektedir.

 

Termitler en çok zarar veren ahşap oyucu böceklerdir. Nemli ve tropikal bölgelerde daha sık görülürler. Sadece ahşaba değil canlı bitkilere ve ağaçlara hatta plastiklere bile zarar verebilirler. Termit çeşitleri kuru odun termitleri ve toprakaltı termitleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

 

Peki bu kadar zararlıdan ahşabı nasıl koruyacağız?Öncelikle doğal dayanıklılığı yüksek olan ağaçlardan yapılan ahşap malzemeleri tercih edeceğiz. Ahşabı tahrip eden canlılar nemli ortamda yaşayıp çoğalmaktadır. Eğer nemi ortadan kaldırırsak bu canlıların yaşa alanını da ortadan kaldırmış olacağız. Ancak ahşabı kuru tutmak çok zordur. Yağıştan hatta hatalı su tesisatından bile kolayca ıslanabilen ahşabı nasıl kuru tutacağız?Ahşabı boyamak için kullanılan malzemenin koruyucu malzemelerden oluştuğuna ve nefes alan boyaların tercih edildiğine emin olacağız. Bu şekilde ahşabımızın nemden ve ıslaklıktan etkilenmesi engellenmiş olacaktır.

 

Ahşap üzerinde kullanılan yalıtım maddesi de önemlidir. İyi yalıtım özelliğine sahip ahşap yapılar içerideki ısıyı koruyarak önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Ahşap yapıların ses yalıtımı da unutulmamalıdır. Ahşap malzemeler bizleri sadece hava kirliliğinden değil ses ve gürültü kirliliğinden de korumaktadır. Ahşap yapılar yer tasarrufu da sağlamaktadır. Aynı amaçla kullanılan beton yapıya göre daha az yer kaplamaktadır.

 

Görülüyor ki ahşap yapıların faydaları yüksek maliyetleri de bir o kadar düşüktür. Sizler de uzman ellerden çıkan ahşap malzemeleri gönül rahatlığıyla kullanabilir hem maddi hem manevi kazanç sağlayabilirsiniz.

 Ağrı Ahşap Pergola, Aksaray Ahşap Pergola, Amasya Ahşap Pergola, Antalya Ahşap Pergola, Ardahan Ahşap Pergola, Artvin Ahşap Pergola, Aydın Ahşap Pergola, Balıkesir Ahşap Pergola, Bartın Ahşap Pergola, Batman Ahşap Pergola, Bayburt Ahşap Pergola, Bilecik Ahşap Pergola, Bingöl Ahşap Pergola, Bitlis Ahşap Pergola, Bolu Ahşap Pergola, Burdur Ahşap Pergola, Bursa Ahşap Pergola, Çanakkale Ahşap Pergola, Çankırı Ahşap Pergola, Çorum Ahşap Pergola, Denizli Ahşap Pergola, Diyarbakır Ahşap Pergola, Düzce Ahşap Pergola, Edirne Ahşap Pergola, Elazığ Ahşap Pergola, Erzincan Ahşap Pergola, Erzurum Ahşap Pergola, Eskişehir Ahşap Pergola, Gaziantep Ahşap Pergola, Giresun Ahşap Pergola, Gümüşhane Ahşap Pergola, Hakkari Ahşap Pergola, Hatay Ahşap Pergola, Iğdır Ahşap Pergola, Isparta Ahşap Pergola, Kahramanmaraş Ahşap Pergola, Karabük Ahşap Pergola, Karaman Ahşap Pergola, Kars Ahşap Pergola, Kastamonu Ahşap Pergola, Kayseri Ahşap Pergola, Kırıkkale Kırklareli Ahşap Pergola, Kırşehir Ahşap Pergola, Kilis Ahşap Pergola, Kocaeli Ahşap Pergola, Konya Ahşap Pergola, Kütahya Ahşap Pergola, Malatya Ahşap Pergola, Manisa Ahşap Pergola, Mardin Ahşap Pergola, Mersin Ahşap Pergola, Muğla Ahşap Pergola, Muş Ahşap Pergola, NPergolaşehir Ahşap Pergola, Niğde Ahşap Pergola, Ordu Ahşap Pergola, Osmaniye Ahşap Pergola, Rize Ahşap Pergola, Sakarya Ahşap Pergola, Samsun Ahşap Pergola, Siirt Ahşap Pergola, Sinop Ahşap Pergola, Sivas Ahşap Pergola, Şırnak Ahşap Pergola, Tekirdağ Ahşap Pergola, Tokat Ahşap Pergola, Trabzon Ahşap Pergola, Tunceli Ahşap Pergola, Şanlıurfa Ahşap Pergola, Uşak Ahşap Pergola, Van Ahşap Pergola, Yalova Ahşap Pergola, Yozgat Ahşap Pergola, Zonguldak

 

ahşap, pergola, çeşitleri, fiyatları, modelleri, ahşap pergola, ahşap, pergole, ahşap pergole çeşitleri, modelleri, fiyatları

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

AHŞAP LAMBRİ KAPLAMA HİZMETİ

Ahşap lambiri, ahşap ile yapılan tavan veya iç duvar kaplamasına verilen addır. lambiriler genellikle 2-3 santimetre kalınlığında ve 8 santimetre genişliğinde fırınlanarak ya da fırınlanmadan tüketicilere sunulan ahşap ürünlerdir. Ahşap lambiri, elde edilmesi için pek çok farklı ağaç türünden yararlanılabilir. Karaçam, ladin gibi ağaçlardan elde edilenleri sıktır. lambiri uygulaması kaplaması yapılan alanla da temiz ve şık bir görüntü elde edilmektedir.

  Evinizin iç mekânı, teras ve balkon gibi alanlarınızda tavan ve duvarlarda, evinizin dış mekânında kullanabileceğiniz lambiriler sade kullanılabildiği gibi üzerlerine çeşitli uygulamalar yapılarak da modern görüntüler elde etmeniz sağlanabilmektedir. Metal lambirilere göre ahşap lambiri fiyatları daha uygundur ve görünüm olarak da daha şık durmaktadır. Ahşap lambiri fiyatları kullanılan lambirinin cinsine, sınıfına, fırınlanmış, fırınlanmamış olmasına, uygulanacak yüzeye ya da biçime göre metreküp başına çeşitli fiyat aralıklarında değişmektedir. Firmamız tarafından size en uygun hizmet ve fiyat kalitesiyle ahşap lambiri kaplama hizmeti verilmektedir. 

Mekânı geniş, aydınlık ya da yüksek göstermek amacıyla çapraz, yatay ya da düşey biçimlerde uygulamamız mevcuttur. Ahşap lambiri çeşitleri fin çamı, lareks ve dekoratif lambiri olarak ayrılmaktadır.

 

 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-1
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-10
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-11
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-12
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-13
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-14
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-15
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-16
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-17
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-18
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-19
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-2
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-3
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-4
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-5
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-6
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-7
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-8
 • ahap-lambiri-ekerahsap.com-9

 

AHŞAP LAMBİRİDE KALİTE 

Fin çamı lambiri, tavan duvar ve zemin kaplamalarında kullanılabilmektedir. Sarıçam, lareks, fin çamı, ladin, lroko, maun, sapelli, ayous gibi ağaç çeşitlerinden fırınlanarak üretilmektedir. Görünüş bakımından diğer ahşap lambiri çeşitleri içerisinde daha sıcak ve güzel görünüşlü olanıdır. Isıyı izole etme özelliğine sahip sağlıklı lambiri çeşididir. Ayrıca ses izolasyonunu sağlamak açısından da başarılıdır. 

Yine fin çamı budaksız görünümü ile sauna duvar, dış ve tavan kaplamalarınızda kullanılması en uygun ağaçlardan biridir. Sauna için kullanılacak ağaçta budak olmamalıdır. Fin çamı lambirilerimiz tek tek seçimli özel A kalite ağaçlardandır. Saunanız, fin çamının kalitesiyle uzun yıllar ilk günkü kalitesi ve güzelliğini korumaktadır. Fin Çamının en büyük özelliği ısınan havayı emerek dört bir yandan tekrar saunanızın içine göndermektir. 

Lareks lambiri, lareks ağaçların içinde en sert yapıya sahip olandır. Yerli katran ağacı yerine kullanılan bu malzemenin renk verme, boyama ve cilalanma özellikleri çok iyidir. Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılabilir. Özellikle dış cephe kaplamalarında kullanılabilir, suya dayanıklılığı nedeniyle tercih sebebidir. İyi kurutulduğunda su içinde veya nemli ortamlarda 100 yıldan fazla dayanabilmektedir. 

Yüzyıllar önce yapılmış ve bugün tarihi eser diye nitelendirilen yapıların ahşap lambiri ile dekor, izole ve muhafaza edildiği görülmektedir. Ahşap lambiriler, fiyatlarının ayırt edilebilmesi amacı ile ağacın cinsine, ebatlarına budak (ur) sayısı ve yapısına göre tasnif edilerek satışa sunulmaktadır. Ahşap lambiri ülkemizde geniş anlamda iç ve dış mekanlarda, dar anlamda ise duvar, bölme, tavan, teras tavan, çatı katı, dubleks yapılar, dış cephe kaplamaları ve burada sayamayacağımız kadar çok alanda ve bir çok amaçla kullanılabilmektedir. 

Firmamız, ürün satışlarını perakende ve toptan olarak yapmaktadır. lambiri kaplamalar özellikle rustik, country, kır evi tarzı evlerin dekorasyonunda kullanılmaktadırlar. Mekâna sıcak ve farklı bir hava kazandırmakla birlikte, belirli bir ölçüde ısı ve ses yalıtımı da sağlamaktadırlar. Duvar kaplaması olarak kullanılan lambirilerin, kat yüksekliği boyunca yer döşemesinden tavana kadar uzanan tipleri tam boy lambirilerdir. Pencere alt veya orta hizasındaki 80-120 santimlik yükseklikte de lambiri uygulaması yapılabilmektedir. Bu tip bir uygulama günümüzde en çok tercih edilen lambiri uygulamasıdır. Ancak tavan yüksekliği çok alçaksa bu tip bir uygulama mekânı daha basık gösterebilir. Bir diğer uygulama yöntemi ise pencere veya kapı üst seviyesine kadar duvarın kaplanması şeklindedir.

{ahşap lambiri|ahşap lambiri modelleri|ahşap lambiri çeşitleri|ahşap lambiri fiyatları}

Ağrı Ahşap Lambiri, Aksaray Ahşap Lambiri, Amasya Ahşap Lambiri, Antalya Ahşap Lambiri, Ardahan Ahşap Lambiri, Artvin Ahşap Lambiri, Aydın Ahşap Lambiri, Balıkesir Ahşap Lambiri, Bartın Ahşap Lambiri, Batman Ahşap Lambiri, Bayburt Ahşap Lambiri, Bilecik Ahşap Lambiri, Bingöl Ahşap Lambiri, Bitlis Ahşap Lambiri, Bolu Ahşap Lambiri, Burdur Ahşap Lambiri, Bursa Ahşap Lambiri, Çanakkale Ahşap Lambiri, Çankırı Ahşap Lambiri, Çorum Ahşap Lambiri, Denizli Ahşap Lambiri, Diyarbakır Ahşap Lambiri, Düzce Ahşap Lambiri, Edirne Ahşap Lambiri, Elazığ Ahşap Lambiri, Erzincan Ahşap Lambiri, Erzurum Ahşap Lambiri, Eskişehir Ahşap Lambiri, Gaziantep Ahşap Lambiri, Giresun Ahşap Lambiri, Gümüşhane Ahşap Lambiri, Hakkari Ahşap Lambiri, Hatay Ahşap Lambiri, Iğdır Ahşap Lambiri, Isparta Ahşap Lambiri, Kahramanmaraş Ahşap Lambiri, Karabük Ahşap Lambiri, Karaman Ahşap Lambiri, Kars Ahşap Lambiri, Kastamonu Ahşap Lambiri, Kayseri Ahşap Lambiri, Kırıkkale Kırklareli Ahşap Lambiri, Kırşehir Ahşap Lambiri, Kilis Ahşap Lambiri, Kocaeli Ahşap Lambiri, Konya Ahşap Lambiri, Kütahya Ahşap Lambiri, Malatya Ahşap Lambiri, Manisa Ahşap Lambiri, Mardin Ahşap Lambiri, Mersin Ahşap Lambiri, Muğla Ahşap Lambiri, Muş Ahşap Lambiri, NLambirişehir Ahşap Lambiri, Niğde Ahşap Lambiri, Ordu Ahşap Lambiri, Osmaniye Ahşap Lambiri, Rize Ahşap Lambiri, Sakarya Ahşap Lambiri, Samsun Ahşap Lambiri, Siirt Ahşap Lambiri, Sinop Ahşap Lambiri, Sivas Ahşap Lambiri, Şırnak Ahşap Lambiri, Tekirdağ Ahşap Lambiri, Tokat Ahşap Lambiri, Trabzon Ahşap Lambiri, Tunceli Ahşap Lambiri, Şanlıurfa Ahşap Lambiri, Uşak Ahşap Lambiri, Van Ahşap Lambiri, Yalova Ahşap Lambiri, Yozgat Ahşap Lambiri, Zonguldak

 

 

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:

AHŞAP MERDİVEN İMALATI


Ahşap merdiven ürünleri incelemeden önce, merdiveni incelemeliyiz. Matematiksel ölçülerle hassas bir şekilde basamaklarla oluşturulan, bir başka bakış açısı ile, dikey yürümemizi sağlayan oluşuma merdiven diyoruz. Merdiven yapımında bir çok malzeme kullanılabilir; ama kabul etmeliyiz ki bir ahşap merdiven kadar içimizi ısıtamaz hiçbiri…

İnce düşüncelerle dizayn edilmiş kıvrımlara ve hatlara sahip bir merdiven ancak bir ahşabın doğallıyla elde edilebilir. Sadelik, güç ve güzellik bir ahşap merdivende yan yana gelen unsurlardır. Mekanların hem iç kısımlarında hem dış kısımlarında kullanılabildiği gibi, park vb. halka açık alanlarda da çok sıcak bir görüntü sunar. İstenirse demonte edilebilir, taşınabilir. uzun ömürlü yapısı ile hiç kaygılanmadan kullanılabilir. Düşmelere karşı darbelerin şiddeditini azaltır. O yüzden daha güvenlidir; üstelik çok daha hafiftir.

Masif paneller ile imal edilen ahşap merdivenler adeta bir sanat eseridir. Doğru alanda, doğru bir mimari ile kullanıldığında bir mekanın kıskanılması için tek başına yeterlidir. Ahşabın sıcaklığı ile merdivenin kıvrımları iki sevgilinin buluşması gibidir. Ahşap merdiveni sıradan bir merdivenden ayıran onca özellik varken, en büyük şey içimizi gıcıklayan o aşk duygusudur. Onun doğallığına ve sıcaklığına, mekana tam olarak uyumuna karşı koyamazsınız. Bir Ahşap Merdivenin büyüsünden gözünüzü alamazsınız.

Onun doğallığı belkide en büyük silahıdır. Basamaklarında kendinizi bir yıldız gibi hissetmenizi saplayan bir özelliği vardır. Hissettiklerinizin anlam veremez, bazen onun samimiyeti bazen de ihtişamı ile teslim olursunuz.

Bir Ahşap Merdivene her şeyden önce aşık olursunuz. Ahşap merdiven Firmaları

Her alana, her türlü malzemeye %100 uyum sağlar. Kullanıldığı alanda rahatsız etmez, aksine gözünüzü rahatsız edecek bir çok şeyi örtebilme yeteneğine sahiptir. Ahşap merdiven Fiyatları

 

 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-1
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-10
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-13
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-14
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-3
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-3
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-4
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-6
 • ahsap-merdiven-www.ekerahsap-7AHŞAP GÖRÜNTÜSÜNÜN ŞIKLIĞNI YAŞAYIN !

 

Evlerimizde eğer merdiven bulunuyorsa, triblex, dublex tarzı bir binada oturuyorsanız mutlaka Ahşap merdivenler kısmında bir problem yaşamışsınızdır. En çok temizlik gerektiren yerler merdivenler olmuştur çünkü gün içinde en çok kullandığımız alanlardır. Merdiven temizliği ise hiç göründüğü kadar kolay olmamaktadır. Bu nedenle merdivenlerin uygun malzemelerle döşenmesi gerekmektedir. Kiri daha az gösterecek renklerde seçilmesi gerekir. Evin genel yapı ve tarzına uygun olması gerekir.

Bu ve buna benzer pek çok neden vardır merdivenlerin rengini ve malzemesini seçmek için. Bunun için merdivenlerin mermer seçilenlerinin, halı flex tarzı kumaşımsı ince halılarla döşenmesi tarzının arasından sıyrılan ahşap merdiven çeşitleri çok daha kolay temizlenebilir, rengi uygun olanlarından kendi tarzınıza göre kolayca seçilebilir ve temizlik konusunda kiri pası göstermemesi için türleri incelenebilir durumdadır. Ahşap merdiven kullanmak pek çok yönden olumlu tarafları olan bir uygulama olacaktır.

Merdivenlerin mermer tarzı bir malzemeyle döşendiğini düşünürseniz, çoğumuz yaz aylarında çorapsız gezeriz ve ev terliği kullanmayabiliriz. Özellikle çocukların bu durumda olduklarını düşünürseniz çıplak ayakla birçok kez merdivenden inip çıkacaklardır. Bu evde yaşayan herkes için sağlık sorunu oluşturabilecek bir durumdur. Diğer yandan merdivenler korkulukları olması bakımından önemlidir fakat merdiveninizde eğer korkuluklar yoksa ve ani bir düşme anında merdivene başınız isabet ettiğinde bir mermerin vereceği hasar bir ahşabın bırakacağından çok daha az olacaktır.

Diğer önemli bir konu yukarıda bahsettiğimiz gibi görüntü farkı. Bir mermerden ve ya halı flex ten elde edemeyeceğiniz şıklık bir ahşap merdiven den kolaylıkla elde edilebilir. İsterseniz koyu renkli bir ahşap kullanın isterseniz açık renkli bir ahşap merdiven tercih edin her biri görüntünün ve evin havasının anında değişmesini sağlayacaktır. Ahşap doğal bir malzemedir. Halıflex gibi zor temizlenir ve kiri tutan bir malzeme değildir. Bu nedenle doğal ağaçlardan elde edilen malzemenin evinizin merdivenleri kaplamasında hiç bir sakınca görülmemektedir ve aksine son derece sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Ahşap merdiven bugün sadece evler için değil iş yeriniz, dinlenme tesisleri gibi mekânlar ve ya daha büyük ve kullanım alanı çok geniş büyük çaplı yerler içinde tercih edilebilir bir merdiven döşeme seçeneği olarak karşımızda durur. Ahşap merdivenleri iş yerinizde bulundurmanız, dinlenme yerleri ve ya diğer mekânlarda bulundurmanız sizlere de kullandığınız yerin özelliklerine göre yukarıda bahsettiğimiz kolaylıkları getirecektir. Ahşap merdiven döşeme kullanmasında ikna olanlarımızın en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de eskime ve hasar görmesi.

Kullandığınız ahşabın kalitesine göre ve aldığı hasara göre bu konuda sonucu tahmin edebilirsiniz. Kolay kolay çizilmeyen, parçalanmayan ve ya eskimiş görüntüsüne sahip olmayan ahşap malzemelerin güvenilir yerden alınıp, en uygun şekilde döşenip kaliteli bir malzeme kullanmaları sizlerin kaygılarını en aza indirecek ve ya ortadan kaldıracaktır. Ahşap görüntüsünün bu kadar lüks olması, kullanımının bu kadar kolay olması, sağlıklı olması da akıllara sorular getirir. Bu sorulardan biri ahşap Bursa ahşap merdiven fiyatları ile ilgili olmaktadır. Ahşap fiyatları da diğer malzemeler gibi sizleri zorlamayacak derecede bir bütçe le hazırlanmıştır.

Ürünlerin kalitelerine göre malzemesine göre fiyatların değiştiğini söyleyebiliriz fakat tüm özellikleri dikkate alındığında hiç fazla bir maliyet ile karşılaşmayacağınızı göreceksiniz. Eviniz, iş yeriniz ve ya kullandığınız diğer merdivenli mekânlar her nerede ahşap merdiven kullanacaksanız kullanın döşeme kaplama işlemini ve ya direk ahşap merdiven yaptırma işlemini bir kez yaptırmak istersiniz ve sürekli değişim ve ya yenileme yapılacak alanlar değildir. Bu nedenle en doğru kararın verilmesi gerekir.

Tanımı : Muntazam aralıklı basamaklarla oluşan dikey sirkülasyon yapı elemanlarına merdiven denir. Merdivenler yapıldıkları malzemeye göre isimlendirilir. Bursa Ahşap merdiven, çelik merdiven gibi. Genel özellikleri aynı olmasına karşın kullanılan malzemeye bağlı olarak değişik yapım teknikleri uygulanır.

Çeşitleri ve Özellikleri Ahşap merdivenler; diğer malzemelerden yapılan merdivenlere nazaran daha hafif, daha estetik ve sıcak görünümlüdür. Uzun ömürlü ve sağlamdır. Bu bölümde ahşap merdivenleri çeşit ve özelliklerini eğim, çıkış şekli ve yapım tekniklerine göre inceleyeceğiz.

Eğimine Göre Merdivenler, Düz zeminde yürüyen yetişkin bir insanın normal adım boyu 60~63 cm’dir. İç mekân merdivenlerinde rıht yüksekliği 17-19 cm arasında değişir. İki basamak yüksekliği bir basamak derinliği bir adıma denk olduğunu düşünülerek merdiven basamak yüksekliği ve derinliği hesaplanır. (2a + b = 63 cm) Buna göre merdivenlerde eğim; ¾ Yatık merdivenler: Rıht yüksekliği 17cm basamak derinliği 29 cm olan merdivenlerdir. 2x17+29=63 cm ¾ Orta eğim merdivenler Rıht yüksekliği 18cm basamak derinliği 27 cm olan merdivenlerdir. 2x18+27=63 cm ¾ Dik merdivenler Rıht yüksekliği 19cm basamak derinliği 25 cm olan merdivenlerdir. 2x19+25=63 cm

 

Ahşap merdiven, Ahşap Merdine Çeşitleri, Ahşap Merdiven Fiyatları, Ahsap Merdiven Modelleri, Ahşap Merdiven Firmaları, merdiven, ahşap, fiyatları, modeleri 

{AHŞAP MERDİVEN|AHŞAP MERDİNE ÇEŞİTLERİ|AHŞAP MERDİVEN FİYATLARI|AHSAP MERDİVEN MODELLERİ|AHŞAP MERDİVEN FİRMALARI}

 

Super User tarafından yazıldı.
Kategori:
 BİZ KİMİZ ?  MİSYONUMUZ   VİZYONUMUZ
ahşap ev ahşap ev fiyatları ahşap ev modelleri
  Eker Ahşap olarak şirketimiz 1985 yılında faaliyete geçmiştir şirketimiz tecrubeli ve güvenilir ekibimizle. Siz değerli müşterilerimizle hizmet vermekteyiz. 30 yıllık tecrübemiz ve kapasitemizle, ve sizlerden gelen teklifler istikamtinde farklı ahşape ev, ahşap pergola, ahşap, kamelya, ahşap ev, ahşap lambiri, kütük ev tasarlayıp imal ettik.                                                                                            Eker Ahşap hizmetleri olarak hem geleneksel hem de modern yapıdaki tasarımlarımızı, düşlediğiniz hizmet ile sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler küçük bir dokunuşla mekanınızı ısıtırken, sizlere keyfini çıkarmayı tavsiye ediyoruz. Ahşap ev, bursa ahşap ev, ahşap ev firmaları, ahşap ev modelleri, ahşap ev çeşitleri, 

  

 Hedefimiz yaratmış olduğumuz intibayı bozmadan, kendimizi tekrar etmek yerine her geçen gün yenilenerek, kalite standartlarına uygun yeni projeler ve yeni tasarımlarla karşınızda olmak. ahşap pergola, ahşap kamelya, ahşap lambiri, bursa,  ahşap, yalova, gemlik, inegöl, firmaları, ahşap {ev Ahşap Ev, pergola Ahşap Ev, kamelya Ahşap Ev, lambiri Ahşap Ev, merdiven Ahşap Ev, Kütük ev} {firmaları Ahşap Ev, çeşitleri Ahşap Ev, modelleri Ahşap Ev, fiyatları}

AHŞAP EVLER 

   Eker Ahşap olarak bugüne bugün güzel şehrimiz Bursa’da ve onun Nilüfer, Yıldırım, Osmangazi ve diğer tüm ilçelerinde ve tüm Türkiyede  ahşap ev, ahşap merdiven, ahşap kamelyakütük ev, lambri ve pergole işlemlerinde hizmet vermekteyiz.

Mistik görüntüsü, kullanışlı ve hem göze hem sizin de ailenizin de konforuna hitap eden dokusu ile ahşap son dönemlerde evler, iş yerleri, villalar, kamelya ve merdivenlerde oldukça popüler olmaya başlamıştır. Ahşaplar güzel, estetik görüntüsü kadar işçiliği ve emeği de oldukça ince olması gereken bir dokudur.

İster prefabrik evleriniz isterseniz de büyük ve geniş ailecek rahat edeceğiniz villalarınızda ahşap dokuyu tercih edebilirsiniz. Yaşamak istediğiniz Ahşap evin iç ya da dış ahşap tasarımlı oluşu, yalıtımlarında da ısı ve ses konusunda sizi oldukça memnun eder. Ahşabın kendine özgü benzersiz ve farklı havasını şehrin gürültüsünden uzak sakin yerleşim yerlerine yaptıracağınız büyük ya da küçük müstakil evlerinizde doyasıya yaşarsınız.

Şehrin içinde ya da şehirden uzak bile olsa yapılan evlerin çoğu birbirine benzemektedir. Aynı sanatçının elinden çıkmışçasına, birbirinin kopyası beton binalar, villalar, müstakil evlerdir bunlar. Sizin de çok rahat gözlemleyebileceğiniz gibi tüm beton ve taş evlerin ne kadar modern olursa olsun göz yoran birer tasarımları vardır. Ahşap ev modellerinin yeşillikler içinde adeta tamamlayıcı olarak o doğal ve mistik yerleşim planına uygun görünüşleriyle birbirilerine benzeseler dahi kendilerine özgü kullanım tarzları vardır.

Büyüklükleri, kullanılan ahşapların cinsleri, ölçüleri, müşterilerin siparişlerine özel hazırlanan tasarımlarıyla aslında çok farklı evlerdir. Tüm bu evler istisnasız olarak doğanın bir parçası gibi görünen, ahşabın sıcaklığı ve doğallığı ile benzersiz eserlerdir.

Ahşap Kalitesi


Yaptırmak istediğiniz evlerin ahşap oluşu sizi birçok anlamda şanslı ve kar sahibi yapacaktır. Öyle ki, ahşap dokunun evin iç ya da dış tasarımında kullanılması beton ve taş evlere nazaran oldukça ekonomiktir.

Eker Ahşap kalitesi ile uzun yıllar dayanan sağlam bir yalıtım, bakımları için belirlenen uzun periyodlar ve üstelik ahşap ev fiyatlarının uygun oluşu sizi memnun edecektir.

Bursa ve çevresinde ahşap yapılı evleriniz için Eker Ahşap’a 0537 847 54 99 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

AHŞAP EV TASARIMI

    Mimari sanatının en eski örneklerinden olan ahşap ev yöntemi günümüzde eskisi kadar yaygın olarak kullanılmamaktadır. Ahşap evler Osmanlı döneminde daha çok kullanılmıştır ve en önemli, en güzel örneklerini bu dönemde vermişlerdir. Bu evlerin kullanımında geniş alanların üzerinde olması ön plandan dadır. Günümüzde ki gibi dar alanlarda çok katlı binalar şeklinde değildir. Bu tarz yapılarda en önemli konu sadelik ve doğa ile iç içe olmasıdır.
 Günümüzde ki en yaygın olarak kullanılan yapı şekli betonarme binalardır. Ahşap evler ve betonarme evler arasında dayanıklılık ve yaşam kalitesi olarak birçok fark bulunmaktadır. Bir doğa olayı olan deprem faciası gerçekleştiği zaman ahşap evler sallanmalara karşı gereken esneklik kabiliyeti ve dayanıklılığı gösterebilirken betonarme evlerde esneklik özelliği bulunmadığı için çatlaklara, kırılmalara ve yıkıma yol açan durumlar meydana gelmektedir. Ahşap evlerin iç kısımları yaz aylarında serin kış aylarında ise ılıktır bu durum da onlara diğer yapı tarzlarına göre avantaj sağlamaktadır.

     İnsanların zevkleri ve maddi imkânlarına göre birden çok ahşap ev modelleri bulunmaktadır. Bu evler tek katlı ya da birden çok katlı olabilir. Evlerin planı genel olarak aynı olmak ile birlikte daha çok kullanılan ahşap malzemeler ve evin büyüklüğü küçüklüğü gibi durumlar değişiklik gösterebilir. Evlerin bulunduğu arazinin durumu da güzellik ve evin manzarası gibi özel durumlar açısından oldukça önemlidir. Ahşap evler yaşam alanı olarak kullanılabileceği gibi bağda bahçede keyif almak piknik yapmak gibi amaçlı olarakta kullanılabilir.
    Bu gibi ahşap yapıların güzellik ve ilgi çekici özellikleri bulunduğu gibi belirli bir de maliyetleri vardır. Kullanılan malzemeye kişinin zevklerine isteklerine maddi durumuna ve yapının büyüklüğüne göre ahşap ev fiyatları da değişiklik göstermektedir. Her kesimden insana hitap edecek maliyetler ortaya çıkartılabilir. İnsanlar ahşap evlerini tasarlatıp evlerini bu işin ustalarına yaptırabileceği gibi evin tasarımından planına işçiliğine kadar her alanda kendi kendilerine de yapmak isteyebilirler bu da maliyeti etkileyen başka bir unsurdur. Kişisel zevk ve isteklerine göre insanların kendi evlerini kendilerinin yapması büyük bir uğraş gerektirdiği gibi aynı zamanda eğlenceli de olacaktır. ahşap ev fiyatları 2017 - 2017 ahşep ev- 2017 ahşap ev fiyatları -  ahşap evlerin fiyatları 2017, ahşap ev fiyatları 2016 - 2017 ahşep ev- 2016 ahşap ev fiyatları -  ahşap evlerin fiyatları 2016, ahşap ev fiyatları 2015 - 2015 ahşep ev- 2015 ahşap ev fiyatları -  ahşap evlerin fiyatları 2015, ahşap ev fiyatları 2018 - 2018 ahşep ev- 2018 ahşap ev fiyatları -  ahşap evlerin fiyatları 2018,  

AHŞAP EVLER

Ahsap Ev 1 Ahsap Ev 10 Ahsap Ev 11
ADANA AHŞAP EV   BURSA AHŞAP EV  İSTANBUL AHŞAP EV 
 Ahsap Ev 12  Ahsap Ev 13  Ahsap Ev 14
 ANKARA AHŞAP EV   ANTALYA AHŞAP EV   ÇANAKKALE AHŞAP EV 
 Ahsap Ev 15  Ahsap Ev 16  Ahsap Ev 17
 ANKARA KÜTÜK EV   BURSA KÜTÜK EV   İSTANBUL KÜTÜK EV 
 Ahsap Ev 18  Ahsap Ev 19  Ahsap Ev 2
 ADANA KÜTÜK EV   BOLU  KÜTÜK EV   BİLECİK KÜTÜK EV 
     

 

{AĞRI AHŞAP EV|AKSARAY AHŞAP EV|AMASYA AHŞAP EV|ANTALYA AHŞAP EV|ARDAHAN AHŞAP EV|ARTVİN AHŞAP EV|AYDIN AHŞAP EV|BALIKESİR AHŞAP EV|BARTIN AHŞAP EV|BATMAN AHŞAP EV|BAYBURT AHŞAP EV|BİLECİK AHŞAP EV|BİNGÖL AHŞAP EV|BİTLİS AHŞAP EV|BOLU AHŞAP EV|BURDUR AHŞAP EV|BURSA AHŞAP EV|ÇANAKKALE AHŞAP EV|ÇANKIRI AHŞAP EV|ÇORUM AHŞAP EV|DENİZLİ AHŞAP EV|DİYARBAKIR AHŞAP EV|DÜZCE AHŞAP EV|EDİRNE AHŞAP EV|ELAZIĞ AHŞAP EV|ERZİNCAN AHŞAP EV|ERZURUM AHŞAP EV|ESKİŞEHİR AHŞAP EV|GAZİANTEP AHŞAP EV|GİRESUN AHŞAP EV|GÜMÜŞHANE AHŞAP EV|HAKKARİ AHŞAP EV|HATAY AHŞAP EV|IĞDIR AHŞAP EV|ISPARTA AHŞAP EV|KAHRAMANMARAŞ AHŞAP EV|KARABÜK AHŞAP EV|KARAMAN AHŞAP EV|KARS AHŞAP EV|KASTAMONU AHŞAP EV|KAYSERİ AHŞAP EV|KIRIKKALE AHŞAP EV|KIRKLARELİ AHŞAP EV|KIRŞEHİR AHŞAP EV|KİLİS AHŞAP EV|KOCAELİ AHŞAP EV|KONYA AHŞAP EV|KÜTAHYA AHŞAP EV|MALATYA AHŞAP EV|MANİSA AHŞAP EV|MARDİN AHŞAP EV|MERSİN AHŞAP EV|MUĞLA AHŞAP EV|MUŞ AHŞAP EV|NEVŞEHİR AHŞAP EV|NİĞDE AHŞAP EV|ORDU AHŞAP EV|OSMANİYE AHŞAP EV|RİZE AHŞAP EV|SAKARYA AHŞAP EV|SAMSUN AHŞAP EV|SİİRT AHŞAP EV|SİNOP AHŞAP EV|SİVAS AHŞAP EV|IRNAK AHŞAP EV|TEKİRDAĞ AHŞAP EV|TOKAT AHŞAP EV|TRABZON AHŞAP EV|TUNCELİ AHŞAP EV|ANLIURFA AHŞAP EV|UŞAK AHŞAP EV|VAN AHŞAP EV|YALOVA AHŞAP EV|YOZGAT AHŞAP EV|ZONGULDAK}

Ahsap Ev

Ahşap evler ve bungalovlar ürün grubumuzda ihtiyaçlarınıza uygun yalıtımlı,yatılımsız ahşap evler,ahşap hobi evleri, hafta sonlarını geçirebileceğiniz ahşap prefabrik evler ile

AHŞAP EV

Ktk Ev

Kütük ev, tomurcuk ağaçlardan elde edilen ve birçok işlem sonucu oluşturulan evlere denir. Yaygın kanaatin aksine yangına karşı dayanıklıdır.

KÜTÜK EV

Ahsap Kamelya

Keyifli bir Tat ve Ağırlama için..." Pergola ,Kerestelerin aralıklı halde , geçmeli olarak kullanılmasıdır. - Bazen yanyana , paralel kullanılmaktadır.

AHŞAP PERGOLE

Ahsap Merdiven

Ahşap Merdiven Denince Hemen Aklımıza Dublex veya Triplex Ev Geliyor. Çünkü Ahşap merdiven ev içi olarak kullanılmaktadır.

AHŞAP MERDİVEN

Ahsap Lambiri

Lambiri çatı duvar ve bunun gibi alanların kaplanmasını sağlayan, ahşap kullanılmasıyla oluşan, çeşitli şekillerde yan yana getirilerek oluşturulan

AHŞAP LAMBİRİ

Ahsap Kamelya

Kamelya(Kameriye), üstü kapalı, ahşap ya da demir malzemeler ile üretimi sağlanan, alt tarafında oturma gurupları bulunduran, bulunduğu mekana göre kare, dikdörtgen, altıgen ve sekizgen şekilleri bulunan

AHŞAP KAMELYA

Ahşap Ev, Kütük Ev, Ahşap Ev Modelleri, Ahşap Ev Fiyatları,